Emblema
J. Biliūno g. 57, LT-29111 Anykščiai,  tel., faks. (8  381) 54 235,  el. paštas anykcentras@gmail.com

Projektai ir programosProjektas "Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje"


Trukmė: 2017-2019 m.

Rėmėjas:
Europos socialinis fondas

Vykdytojas: Anykščių rajono savivaldybės administracija

Partneriai:
Anykščių socialinės gerovės centras
Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras

Projekto tikslas -  sudaryti sąlygas visoms Anykščių rajono šeimoms, auginančioms vaikus, gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, siekiant įgalinti šeimas įveikti iškilusius sunkumus ir krizes.

Projekto metu Bendruomeniniuose šeimos namuose, adresu Vilniaus g. 10, Anykščiai, šeimos turi galimybę gauti nemokamas psichologo, socialinio darbuotojo konsultacijas (teikiamos tiek individualios, tiek grupinės (šeimų) konsultacijos), taip pat taikinamojo tarpininkavimo (mediacijos) paslaugas. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre, adresu J. Biliūno g. 57, Anykščiai, šeimos gali gauti šeimos įgūdžių ugdymo, sociokultūrines bei vaikų priežiūros paslaugas (vaikams nuo 3 iki 7 m.). Organizuojami vaikų klubo, šeimų klubo užsiėmimai, pozityvios tėvystės mokymai.
Visomis teikiamomis paslaugomis šeimos, gyvenančios Anykščių rajone, gali naudotis nemokamai.

Dėl aukščiau išvardintų paslaugų reiktų kreiptis į Bendruomeninius šeimos namus, adresu Vilniaus g. 10, Anykščiai, tel. 8 600 99641, el. p. asocger@gmail.com, kur bus suteikta visa reikalinga informacija.


Pozityvios tėvystės mokymai keičia tėvų požiūrį

Pasibaigė ketvirtos grupės pozityviosios tėvystės mokymai. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro organizuotuose mokymuose tėvai, auginantys vaikus, sužinojo efektyvių ir pozityvių drausminimo būdų, mokėsi valdyti jausmus ir suprasti savo vaikus. 2018 m. spalio, lapkričio mėnesiais, kas savaitę, (6 užsiėmimai - 12 akademinių valandų) vykusiuose susitikimuose mokymų dalyviai susipažino su vaikų raidos ypatumais, išgirdo, kaip kurti tvirtesnį ryšį su sūnumi ar dukra, kaip reikėtų elgtis konfliktinėse situacijose. Praktinių užsiėmimų metu tėvai intensyviai dirbo su savimi ir daugelis jų pamatė, kur klydo bendraudami su vaikais. Tad dar vykstant mokymams, pradėjo keisti savo požiūrį ir elgesį. Tėvų nusiteikimas kitaip bendrauti su vaikais tikimės išliks ir pasibaigus mokymam. Pozityvios tėvystės mokymai, skirti tėvams ir globėjams, - projekto “Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje” dalis. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. 

 

AVJU centre šurmuliavo stovyklautojai

Šiltuoju metų laiku, vienas populiariausių atostogų leidimo būdų- vasaros stovyklos. 2018 m. birželio 18-22 dienomis, Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras, vykdydamas projektą ,,Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje“, vaikus ir jų tėvelius sukvietė į stovyklą ,,Harmoninga šeima“. Stovyklautojai ne tik smagiai leido laiką, bet ir įgijo daug naujų žinių ir patirčių. Ši vasaros dienos stovykla buvo puiki galimybė turiningai, linksmai ir prasmingai su savo bendraamžiais, tėveliais bei svečiais leisti laiką. Prasmingai paminėjome ne be reikalo, nes stovyklos metu aplankėme arbatinę ,,Arbatos magija“. Čia stovyklautojai sužinojo kiek žolynai savyje yra sukaupę neįtikėtinų lobynų. Visų nosytes maloniai džiugino džiūstančių žolelių kvapai. Neišdildomą įspūdį paliko iš lietuviškų vaistažolių pagamintos arbatos gėrimo pamoka. Dar ilgai stovyklautojai prisimins Žydrės Saprigonaitės jogos užsiėmimą bei kvapų terapiją, Anykščių r. sav. visuomenės sveikatos biuro specialistės Monikos Meškauskaitės sveikatinimo užsiėmimus, linksmai ir turiningai praleistą laiką kartu su Rotary klubo nariais, išvyką į Pavilnio jaunųjų gamtininkų stotį, regioninio parko specialisto Rolando Lančicko gamtos pamokėlę, bioenergetikės Svetlanos Smertjevos meditaciją bei psichologės Jolantos Davidonienės užsiėmimą. Visų šių veiklų metu stovyklautojai mokėsi bendrauti, puoselėti draugystę, džiaugtis tikrais nuotykiais ir patys juos kurti. Daug sužinojo apie teigiamų emocijų svarbą, vienas kito pajautimą, supratimą susiklausymą. Išmoko save geriau pažinti, apibūdinti savo savijautą, pažinti ir harmonizuoti emocijas, atsipalaiduoti reikiamu metu, nusiraminti. Stovykla pasibaigė, bet įspūdžiai dar ilgai neišblės.

 

Pozityvioji tėvystė

Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras, vykdydamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamo projekto ,,Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje‘‘, organizuoja pozityviosios tėvystės mokymus. Pasibaigė jau antrosios grupės mokymų ciklas. Jų metu tėvai mokėsi pažinti ir suprasti vaikų konfliktų priežastis ir numatyti pagalbos vaikui galimybes, mokantis spręsti konfliktines situacijas jau ankstyvoje vaikystėje

 

Pasibaigė stovykla skirta šeimoms

2017 m. birželio 19-23 dienomis Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre vyko pirmoji stovykla šeimoms ,,Sveika šeima – sveiki vaikai“. Ši stovykla buvo suorganizuota pagal Anykščių rajono savivaldybės projektą ,,Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje“. Jos metu dalyviai stiprino tarpusavio santykius, lavino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, mokėsi leisti laisvalaikį kartu, pažinti vienas kitą. Stovyklos veiklos buvo kirtos ne tik pailsėti bei pasidžiaugti atostogomis, bet ir atverti duris į sveikesnį, laimingesnį gyvenimą. Tai ir sveikatingumo ugdymo stovykla. Nors stovyklautojai dalyvavo skirtinguose užsiėmimuose, profesionalių sveikatos mokytojų pagalba stovykloje buvo kuriama draugiška, jauki ir visus dalyvius vienijanti aplinka.
Stovyklos programoje buvo numatyta meno, garso, dainavimo terapijos, diskusijos, paskaitos, seminarai bei įvairių rūšių meditacijos, jogos užsiėmimai. Visą savaitę vyko specialios, originalios ir įdomios bendravimo, bendradarbiavimo, sveikos gyvensenos ugdymo programos skirtos visai šeimai. Šeimos patrauklia aktyvių ir linksmų loginių žaidimų forma buvo praktiškai mokomos atminties ir susikaupimo gerinimo metodų, streso ir neigiamų emocijų valdymo būdų, sveikos mitybos kultūros, fizinių pratimų, jogos, atpalaiduojančių kvėpavimo pratimų, meditacinės muzikos ir garso terapijos. Stovyklos dalyviai užsiėmimų bei paskaitų metu sužinojo ir išmoko pažinti save, analizuoti savo pojūčius, kontroliuoti emocijas, palaikyti savo energiją, pakilią nuotaiką, girdėti tylą, atsipalaiduoti ir susikoncentruoti. Taip pat buvo mokomasi dirbti grupėje, atverti kūrybinius gebėjimus, nebijoti klaidų, gerbti ir mylėti save bei aplinkinius. Dalyviai, stovyklos aptarimo metu pabrėžė, jog bendravimo, sveikos gyvensenos mokytis kur kas smagiau žaidžiant žaidimus negu klausantis nuobodžių pamokymų, todėl daugelis iš jų norėtų tokio pobūdžio praktiniuose užsiėmimuose dalyvauti dar kartą.
Tikimės, jog po šios stovyklos dalyviai įgijo praktinių sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo žinių, atgavo vidinę ramybę ir pasitikėjimą, patobulino savo bendravimo įgūdžius, pailsėjo ir tiesiog pabuvo kartu.

Prie stovyklos organizavimo ir pravedimo aktyviai prisidėjo Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro savanoriai.

 


© Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras