Emblema
J. Biliūno g. 57, LT-29111 Anykščiai,  tel., faks. (8  381) 54 235,  el. paštas anykcentras@gmail.com

Renginiai


Tas, kuris nori, daro daugiau negu tas, kuris gali

G. Merje (1530-1601)2018 m.Pozityvios tėvystės mokymai keičia tėvų požiūrį

Pasibaigė ketvirtos grupės pozityviosios tėvystės mokymai. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro organizuotuose mokymuose tėvai, auginantys vaikus, sužinojo efektyvių ir pozityvių drausminimo būdų, mokėsi valdyti jausmus ir suprasti savo vaikus. Spalio, lapkričio mėnesiais, kas savaitę, (6 užsiėmimai - 12 akademinių valandų) vykusiuose susitikimuose mokymų dalyviai susipažino su vaikų raidos ypatumais, išgirdo, kaip kurti tvirtesnį ryšį su sūnumi ar dukra, kaip reikėtų elgtis konfliktinėse situacijose. Praktinių užsiėmimų metu tėvai intensyviai dirbo su savimi ir daugelis jų pamatė, kur klydo bendraudami su vaikais. Tad dar vykstant mokymams, pradėjo keisti savo požiūrį ir elgesį. Tėvų nusiteikimas kitaip bendrauti su vaikais tikimės išliks ir pasibaigus mokymam. Pozityvios tėvystės mokymai, skirti tėvams ir globėjams, - projekto “Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje” dalis. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

 Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre vyko šeimų popietė

Lapkričio 20- osios popietę Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre vyko Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Anykščių skyriaus organizuotas renginys – šeimų popietė.Dalyvavo mūsų centro šeimos su vaikučiais. Kaip sakė skyriaus vadovė Rasa Palevičienė – tai jau ne pirmas toks susitikimas su rajono gyventojais. Jo metu lektorė Zita supažindino su pirmosios pagalbos teikimu, pasakojo apie saugų elgesį. Įgytos žinios čia pat buvo patikrintos viktorinoje „Kai mokėsi – kitam padėti galėsi!“. Pasidalinta ir naudinga informacija apie maisto ruošimą – receptais iš kasdienių maisto produktų ir rudens gėrybių: „Paprastai, bet ne prastai“. Dar reikėjo ir dėlionę sudėlioti, ir pavaišinti visi buvo, ir po knygelę „Sumanių vaikų ABC“ dovanų gavo. Džiugu, kad tai ne tik informatyvus renginys, bet ir nugalėtojų prizas šaunus: kvietimas visai šeimai apsilankyti Anykščių baseine „Bangenis“. Šį kartą šauniausia buvo Rasos Palavenienės šeima. Viena iš mamų, sakė: „Nesvarbu, kad prizo nelaimėjom, bet labai daug naudingų patarimų gavom“.

 Augame su Čiurlioniu

2018 m. rugpjūčio 24 dieną į Anykščių menų inkubatorių rinkosi vaikai: Anykščių rajono socialinių paslaugų centro, dienos centro vaikai, Jokūbavos šeimyna bei AVJU centro lankytojai.Čia vyko edukacinis – meninis renginys apjungiantis kelias menines formas: literatūrą, muziką ir vizualizaciją. Pagal Čiurlionio paveikslus dviejų autorių sukurtos pasakos ir pasakojimai, parengti pagal menininko sesers J. Čiurlionytės prisiminimus, supažindino renginio dalyvius su menininko vaikyste, kūryba, išgyvenimais, jo šeima ir aplinka, kuri įtakojo menininko asmenybės ir kūrybos raidą. Gyvai atliekami M.K. Čiurlionio preliudai (smuikas, fortepijonas) ir animacijos pagalba atgiję menininko paveikslai tapo puikiu muzikiniu teatralizuotu, edukaciniu rengiu, kuris suteikė galimybę kūrybiškai, drąsiai ir aktualiai pamatyti M.K. Čiurlionio meninį palikimą ir kartu suteikiantį ugdomąjį poveikį kiekvienai jaunai asmenybei. M.K. Čiurlionio sesers Jadvygos prisiminimais parengti pasakojimai pakvietė pasivaikščioti ano meto Druskininkų gatvelėmis, pakilti siauru vinguriuojančių takelių ant kadagių kalnelio, pasiklausyti nuotaikingų istorijų iš Kastuko vaikystės, ir net paleisti sniego gniūžtę į patį kunigaikštį Oginskį... Renginio metu poetinių pasakų knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ pasakas skaitė bei istorijas pasakojo knygos autoriai Milda Pleitaitė ir Kazimieras Momkus. Atgijusių M.K. Čiurlionio paveikslų vaizdus lydėjo kompozitoriaus sukurta muzika, atliekama Mildos Pleitaitės (smuikas) ir Adomo Pleitos (fortepijonas). Čiurlionio pasakų pasaulis tikrai nuostabus. Jis nepakartojamas!

 Interneto pavojai


Kaip vaiko į gatvę neišleidžiame jam vos išmokus vaikščioti, taip ir į interneto džiungles savo atžalų nereikėtų paleisti be specialaus dėmesio. Internetas – gera auklė, tačiau su viena sąlyga – būtina pasirūpinti saugiu ar vertingu turiniu. Antraip – gali tekti sumokėti labai brangiai.Vaikams ir jaunuoliams internetas pirmiausia yra socialinė aplinka, kur galima susitikti ne tik su draugais, bet ir su nepažįstamais žmonėmis. Internete jus gali užgauti, prie jūsų priekabiauti ar netgi jumis pasinaudoti. Geriausia apsauga – pasikliauti sveiku protu. Svarbiausia – informuoti vaikus apie internete gresiančius pavojus, kad jie galėtų saugiai elgtis, ir būti pasirengusiems aptarti bet kokias problemas, su kuriomis jie gali susidurti naudodamiesi internetu. AVJU centre šurmuliavo stovyklautojai


Šiltuoju metų laiku, vienas populiariausių atostogų leidimo būdų- vasaros stovyklos. Šių metų birželio 18-22 dienomis, Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras, vykdydamas projektą ,,Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje“, vaikus ir jų tėvelius sukvietė į stovyklą ,,Harmoninga šeima“. Stovyklautojai ne tik smagiai leido laiką, bet ir įgijo daug naujų žinių ir patirčių. Ši vasaros dienos stovykla buvo puiki galimybė turiningai, linksmai ir prasmingai su savo bendraamžiais, tėveliais bei svečiais leisti laiką. Prasmingai paminėjome ne be reikalo, nes stovyklos metu aplankėme arbatinę ,,Arbatos magija“. Čia stovyklautojai sužinojo kiek žolynai savyje yra sukaupę neįtikėtinų lobynų. Visų nosytes maloniai džiugino džiūstančių žolelių kvapai. Neišdildomą įspūdį paliko iš lietuviškų vaistažolių pagamintos arbatos gėrimo pamoka. Dar ilgai stovyklautojai prisimins Žydrės Saprigonaitės jogos užsiėmimą bei kvapų terapiją, Anykščių r. sav. visuomenės sveikatos biuro specialistės Monikos Meškauskaitės sveikatinimo užsiėmimus, linksmai ir turiningai praleistą laiką kartu su Rotary klubo nariais, išvyką į Pavilnio jaunųjų gamtininkų stotį, regioninio parko specialisto Rolando Lančicko gamtos pamokėlę, bioenergetikės Svetlanos Smertjevos meditaciją bei psichologės Jolantos Davidonienės užsiėmimą. Visų šių veiklų metu stovyklautojai mokėsi bendrauti, puoselėti draugystę, džiaugtis tikrais nuotykiais ir patys juos kurti. Daug sužinojo apie teigiamų emocijų svarbą, vienas kito pajautimą, supratimą susiklausymą. Išmoko save geriau pažinti, apibūdinti savo savijautą, pažinti ir harmonizuoti emocijas, atsipalaiduoti reikiamu metu, nusiraminti. Stovykla pasibaigė, bet įspūdžiai dar ilgai neišblės.

 Lai skraidina ATMINTĮ aitvarai


Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras, vadovaujamas Evgenijos Baltronienės, jau trečią kartą ėmėsi šventės „Lai skraidina ATMINTĮ aitvarai“ organizavimo. Ši šventė skirta Algirdo Kovaliūno ir Vytauto Galvono atminimui.Į šventę buvo pakviestos visos miesto mokyklos. Taip pat geranoriškai sutiko dalyvauti A. Čielis, kuris padėjo užimtumo centro vaikams pasidaryti aitvarus. Gerbiama D. Nefienė - A. Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja ekspertė vedė šventę. Į šventę sugužėjo didelis būrys vaikų ir jų mokytojų, džiugiai pasklidusių pievoje prie Naujųjų Elmininkų, atvyko seimo nario A. Bauros padėjėja R. Patalauskienė, Anykščių rajono mero pavaduotojas S. Obelevičius, mero patarėjai D. Vaičiūnas ir D. Tutkus, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vida Dičiūnaitė ir gerbiama Audronė Galvonaitė. Labai džiugu, kad į šventę atvyko ir aviamodeliuotojo Algirdo Kovaliūno mokiniai: A. Vilkončius, G. Daugėla. Visų miesto mokyklų mokiniai su mokytojais atsinešė aitvarus. Svarbiausia – sulaukėme palankaus vėjo ir – į dangų kilo aitvarai. Džiaugėsi visi – pakilusiais ir dangaus žydrynėje besisukančiais savos gamybos aitvarais, gražiu reginiu. Šventėje dalyvavo Algirdo Kovaliūno šeima. Aviamodeliuotojo dukra Jūratė Vingrienė visiems, skraidinusiems aitvarus, padovanojo savo rankų darbo suvenyrus – aitvarus. Skirstėmės džiaugdamiesi švente, dėkodami visiems geranoriškai prisidėjusiems prie šios gražios idėjos įgyvendinimo ir tikėdamiesi susitikti kitąmet šventėje „Lai skraidina ATMINTĮ aitvarai“, kuri, norisi tikėti, jau tapo tradicine.

 Minėjome šeimos dieną


Gegužės 15-oji – tarptautinė Šeimos diena. Pasak italų rašytojo Bruno Ferrero, ,,šeima yra vienintelė tikra sąskaita gyvenimo banke: jei nepamirši kasdien jos papildyti meile, švelnumu, ištikimybe ir pasiaukojimu, užaugs stebuklingos palūkanos“ . O airiai turi posakį: iš plytų pastatomas namas, o iš vaikų juoko – namų židinys. Tegu mūsų šeimos išauga galingais medžiais, giliai įleidusiais šaknis į Lietuvos žemę ir tvirtomis šakomis paremiančiais dangų... Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro lankytojai, paminėdami Šeimos dieną, daug diskutavo apie šeimos svarbą jų gyvenime, šeimos vertybes. Dalinosi prisiminimais ir svajonėmis... Visą kas svarbiausia jų gyvenime, vaikai puikiai pavaizdavo bendrame piešinyje...

 Mama, būk mano pasaka

Gražiausias pavasario mėnuo – gegužė. Po visų žiemos šalčių atgimusi gamtapasipuošia žiedais, gamtos grožis prilygsta pasakai. Ne veltui šis mėnuo skiriamas motinoms. Mama – vienas svarbiausių asmenų žmogaus gyvenime, su kuriuo pirmiausia susitinkame tik gimę. Kiekvienam sava mama brangiausia ir gražiausia. Gerbti ir mylėti jas privalome visą laiką, bet minint Mamų dieną, atiduodame visą savo dėmesį tik joms, kaip jos atidavė save augindamos vaikus ir besirūpindamos šeimos gerove. Gegužės 9- ąją dieną, po sunkių dienos darbų ir rūpesčių, mamos skubėjo į Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centrą, kur vaikai buvo paruošę dovaną – šventinį sveikinimą. Šventiškoje aplinkoje nuoširdžiai skambėjo linksmos dainelės, jausmingi eilėraštukai, nuotaikingi šokiai, kurie buvo skirti brangiausiam žmogui – Mamai. Šventė pasibaigė, bet dar ilgai skambės galvoje mažosios Aušrinės žodžiai- ,,Mama, būk mano pasaka ir padėk man auginti didelę, gražią svajonę...“

 Svečiuose – seimo narys

2018 m. gegužės 7 d. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre lankėsi Seimo narys A.Baura ir jo patarėja R. Patalauskienė. Jie pasveikino mūsų užimtumo centro lankytojus su Lietuvos valstybės jubiliejumi ir padovanojo Lietuvos valstybės istorinę vėliavą. Vaikai džiaugėsi ir knygomis, kurias padovanojo labdaros ir paramos fondas ,,Švieskime vaikus“. Neapsėjome ir be saldžių dovanų... Nuoširdžiai dėkojame už dovanas.

 


Sveika mityba

Nors daugelis iš mūsų puikiai žino, kad per didelis suvartojamo cukraus kiekis neigiamai veikia sveikatą, ši informacija dažniausiai nesustabdo nuo daug cukraus sudėtyje turinčių produktų vartojimo. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro lankytojų šeimos kartu su Anykščių rajono visuomenės sveikatos biuro specialiste Monika Meškauskaitė diskutavo šiuo aktualiu klausimu. Vyko dokumentinio filmo ,,Cukrus“ peržiūra ir aptarimas...

 


25-oji ,,Maisto banko“ akcija


Dėkojame visiems geradariams aukojusiems ,,Maisto banko“ akcijos metu! Akcijos metu PC ,,Norfa“ Vilniaus g. 22, Anykščiai viso suaukota 721 produktas. Akcijoje dalyvavo16 savanorių. Gerų žmonių paaukoti maisto produktai bus naudojami Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centrą lankančių vaikų maitinimui. Žemai lenkiamės ir dėkojame iš visos širdies 263 akcijos metu aukojusiems žmonėms!

 


Minėjome knygnešio dieną

Minėdami knygnešio dieną, apsilankėme sodyboje Griežionėlių kaime, kur XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje gyveno bibliografas, tautosakos rinkėjas, bibliofilas Stanislavas Didžiulis ir jo žmona – pirmoji lietuvė moteris rašytoja beletristė Liudvika Didžiulienė. Čia mus svetingai pasitiko Jūratė Pačinskienė –Žukausko memorialinio muziejaus darbuotoja. Šis memorialinis muziejus buvo atidarytas 1968 metais. Gyvenamajame name įrengta ekspozicija, pasakojanti apie spaudos draudimo laikotarpį, knygnešių žygdarbį, tautos žadintojus ir švietėjus.Spaudos draudimo laikotarpiu sodyboje buvo spaudos platinimo centras. Priemenėje išlikusi senoji spinta, nuo žandarų akių slėpusi įėjimą į tarpsienį, kur buvo laikoma draudžiama lietuviška spauda, atgabenta knygnešių J. Šaučiūno, J. Beliako, K. Ūdros ir kt. Turėjo Didžiuliai gausią biblioteką, kuria naudojosi J. Jablonskis, J. Basanavičius...Labai džiaugiamės turėję galimybę, pavartyti senas knygas, pabandyti rašyti su plunksna, pabūti žandarais ir knygnešiais...Neišdildomą įspūdį paliko ekspozicija ir išlikusios autentiškos garsios šeimos relikvijos.

 


Nepriklausomybės atkūrimo diena

Tarp daugybės neeilinių dienų yra itin didžios dienos.
Paminėjom Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kad ši šventė išties didinga, abejonių nėra. Ši diena nulėmė tai, kad šiandien galime gyventi laisvoje Lietuvos Respublikoje. Kad turime galimybę orūs stovėti tarp kitų tautų ir šalių. Kad esame laisvi, pripažinti… Ši diena lėmė tai, kad galime laisvai bendrauti tarpusavyje ir su kitomis tautomis, ji išvadavo nuo kasdieninės baimės būti persekiojamu, varžomu ir įtarinėjamu savo tautos žmogumi. Bet svarbiausia - šios dienos dovana – būti laisvu, būti savimi, o visiems kartu būti atskira ir niekieno nevaldoma tauta, valstybe. Jeigu paklaustume, ką reiškia būti priklausoma tauta, būti koreguojamu, ir gyventi baimėje… Ką atsakytumėt? Manau būtų nelengva, nes laisvam žmogui ne visad lengva suprasti nelaisvę … todėl šiandien pagalvokim, ką galime padaryti, kad būtume geresni piliečiai, labiau verti turėt nepriklausomybės dovaną… Kartu su istoriku, kraštotyrininku, Anykščių rajono savivaldybės vyriausiuoju specialistu Gintaru Vaičiūnu prisiminėme ir bandėme širdimi pajausti mūsų tautos istorijos kroniką. Tikimės, kad ji padėjo dar labiau džiaugtis ir įvertinti mūsų tautos turimą laisvę...Gerbiamas Gintaras priminė kaip nuo 1940 m. rugpjūčio 3 dienos LTSR atsirado TSRS sudėtyje, II pasaulinį karą ir jo pasekmes, prisiminėme ir organizuoto holokausto metu nužudytus ~ 95% Lietuvos žydų (195000), taip pat 50 000 kitų tautybių žmonių, dar 30 000 išvežta į koncentracijos stovyklas. 1944 – 1953m. išvežtus ir sunaikintus Gulago stovyklose apie 517000 Lietuvos gyventojų. Daugiau nei pusė milijono lietuvių buvo tiesiog išvežti draugiškos” sovietų sąjungos gilumon…-žūti… Taigi, šiandien galime džiaugtis ir dėkoti vieni kitiems už laisvę kurią turime, už galimybes, kuriomis naudojamės ir už žmones, kurie padėjo šią laisvę pasiekti...


 Pozityvioji tėvystė

Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras, vykdydamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamo projekto ,,Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje‘‘, organizuoja pozityviosios tėvystės mokymus. Pasibaigė jau antrosios grupės mokymų ciklas. Jų metu tėvai mokėsi pažinti ir suprasti vaikų konfliktų priežastis ir numatyti pagalbos vaikui galimybes, mokantis spręsti konfliktines situacijas jau ankstyvoje vaikystėje

 
© Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras