Emblema
J. Biliūno g. 57, LT-29111 Anykščiai,  tel., faks. (8  381) 54 235,  el. paštas anykcentras@gmail.com

Renginiai


Tas, kuris nori, daro daugiau negu tas, kuris gali

G. Merje (1530-1601)2012 m.

Helovyno šventė

Tradicija švęsti Helovyną ir persirenginėti įvairiais kostiumais atsirado Airijoje ar Škotijoje maždaug XIX a. Šiais metais ši šventė neaplenkė ir mūsų. Spalio 31 dieną, skambant vargonų muzikai, degant tik žvakėms, vaikai buvo sukviesti į centro salę.
Pirmiausia vyko pokalbis apie Helovyno reikšmę, jo simbolį – moliūgą. Po to visas vaikų dėmesys buvo sutelktas į filmą „Adamsų šeimynėlė“. Norėdami vieni kitus išgąsdinti, pasakojo išgalvotas ir tikras istorijas. Džiugu, jog buvo visi skirtingais kostiumais, kurie paliko didelį įspūdį. Taipogi apdovanoti „baisiausios istorijos“, „baisiausio kostiumo“ ir „įspūdingiausio moliūgo“ nominacijomis. Šventę užbaigė „helovyniška“ diskoteka bei vaišės.


 

Koncertas „Už vaikystę“

Spalio 27 dieną centro vaikai turėjo galimybę dalyvauti į paramos koncerte Lietuvos vaikams „Už vaikystę“. Jo metu Lietuvos gyventojai galėjo aukoti pinigėlius skambindami trumpaisiais telefonų numeriais. Visuomeninės organizacijos “Gelbėkit vaikus” paramos koncerto tikslas yra plėsti vaikų dienos centrų tinklą mūsų šalyje, taip pat pagerinti centrų priemonių bazę bei remti dvylika vaikų, kurie yra lankę centrus ir šiandien priartėję prie ribos atsisakyti tolesnių mokymosi galimybių dėl pinigų trūkumo, skiriant jiems bent minimalias stipendijas.


 

Maisto banko akcija

Spalio 19-20 dienomis vaikai, pasirašę savanorystės sutartis, su dideliu noru dalyvavo „Maisto banko akcijoje“. Aktyviai savanoriavo prekybos centre Maxima. Iš viso buvo surinkta 708 maisto produktų vienetai, kurie bus panaudoti centro lankytojų maitinimui. Visiems geros valios žmonėms, savo gerumu pasidalinusiems su kitais ir paaukojusiems produktų stokojantiems akcijos dalyviai taria didelį AČIŪ.


 

Neformalus ugdymas

Spalio 1 dieną startavo pasirenkamojo vaikų ugdymo programa pavadinimu „Galime patys“ Jos tikslas – plėtoti vaikų socializacijos galimybes, tobulinant socialines kompetencijas. Visos programos įgyvendinimo metu vyks trys pagrindiniai užsiėmimai – meno terapija, socialinių įgūdžių ugdymo ir mokymosi bendradarbiaujant. Užsiėmimų metu vaikams ne tik suteikiamos žinios, bet ir vyksta praktiniai užsiėmimai, pokalbiai su gydytojais, psichologais ir kitais specialistais. Jų metu vaikai mokosi savarankiškumo, ugdosi socialiniai bei gyvenimo įgūdžiai.Užsiėmimai vyksta kiekvieną trečiadienį nuo 14 iki 16 valandos.


 


Mokslo ir žinių šventė

Po ilgų ir šiltų atostogų sulaukėme rugsėjo pirmosios. Norėdami pasveikinti vaikus su mokslo ir žinių švente, paruošėme vaizdinę medžiagą Power Point programa, kurioje sutalpinome sveikinimo ir palinkėjimo žodžius. Visiems buvo įteikti trintukai, kuriais vaikai galės ištrinti visas klaidas. Taip pat, kaip prisiminimas su palinkėjimu buvo įteikti rudeniniai – moliniai medžių lapai. Vaikams buvo paruoštos vaišės.


 

Išvyka į V. Valiušio keramikos muziejų

Sulaukę svečių iš Biržų rajono Pačeriaukštės kaimo vaikų dienos centro, susiruošėme į Vytauto Valiušio keramikos muziejų. Ten pats Vytautas Valiušis šiltai priėmė ir su malonumu aprodė savo valdas, jose esančius molinius, paties žiestus puodus bei kitus indus. Vaikai galėjo juos paliesti, iš arčiau apžiūrėti. Patalpos ir ekspozicija tikrai didelė, todėl skyrėme nemažai laiko, jėgų ir noro viską apžiūrėti. Vaikams buvo suteikta galimybė patiems paliesti ir padirbėti su moliu, nusižiesti vazelę ar žvakidę.


 

Dalyvaudami projekte išmokome gyventi patys

Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre visus mokslo metus nuo 2011 m. rugsėjo mėnesio buvo įgyvendinamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamas projektas TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse"), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
„Man labiausiai patiko filmas, kurį žiūrėjome Vilniuje, „Pasakos“ kino teatre, nes jis yra pamokantis, daug ką supratau“ - sakė antrokė Goda. „Užsiėmimų metu, supratau, kada ir kaip reikia padėti draugui ir kaip ji yra reikalinga kitiems“ – pasakojo Gabrielė. „O man tai labiausiai patiko apsilankymai Alantos gimnazijoje, ten linksmai praleidau laiką ir susiradau draugų, su kuriais bendrauju ir po projekto“ – kalbėjo Kornelija. Tokiais įspūdžiais dalijosi vaikai po projekto įgyvendinimo.
Gegužės 18 d. Alantos gimnazijoje vyko programos užbaigimo šventė. Jos metu susirinkę visi programos dalyviai kūrė ir pristatė reklamą „Gyvenu pats“. Programos įgyvendinimo metu vaikai ne tik įgijo įvairių socialinių įgūdžių, mokėsi bendradarbiaujant, meno terapijos metu mokėsi kūrybiškumo, turiningai leido laiką. Visi dalyviai gavo dalyvavimo programoje pažymėjimus. Po vaišių visi klausėmės nuostabių dainų, kurias atliko Eglė Sirvidytė.


 

Susitikimas Alantos gimnazijoje

Įgyvendinant Molėtų rajono Alantos gimnazijos vykdomo projekto "TAPK" programą „Gyvenu pats“, balandžio 4 d. programos dalyviai buvo pakviesti į Alantos gimnaziją artimiau susipažinti su programos dalyviais iš kitų miestų, susirasti draugų, linksmai ir turiningai praleisti laiką kartu. Vieni su kitais susipažinę vaikai mankštino ne tik protą protų mūšio užsiėmimuose, bet ir kūną, varžydamiesi komandinėse sportinėse rungtyse. Dalyviai auditorijai pristatė plakatus, kuriuose pavaizdavo, ko išmoko programos įgyvendinimo metu. Iš Alantos vaikai išvažiavo su mintimi dar sugrįžti ir pratęsti bendravimą.


 

Prisimintas žymus poetas J. Marcinkevičius

Kovo 30 d. vaikai pagerbė poeto Justino Marcinkevičiaus atminimą. Į renginį susirinko J. Marcinkevičiaus asmenybei neabejingi vaikai bei svečiai iš rajono savivaldybės, Antano Baranausko vidurinės mokyklos, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos. Bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė kartu su centrą lankančiomis mergaitėmis, paruošė poetinę-muzikinę kompoziciją pagal J. Marcinkevičiaus eiles, o mažieji vaikai inscenizavo linksmą eiliuotą poemą „Grybų karas“.


 


"Maisto banko" akcija

Kovo 23-24 d. AVJU centro vaikai-savanoriai dalyvavo „Maisto banko“ akcijoje. Vaikai noriai ir aktyviai kvietė prekybos centro „Norfa“ pirkėjus aukoti nepasiturintiems. Tradiciškai buvo aukojama kruopų, makaronų, arbatos, aliejaus, cukraus, konservų, šiek tiek mažiau - džiovintų vaisių, kavos ar kiaušinių. AVJU centro savanoriai pirmą kartą dalyvavo tokioje akcijoje, jiems tai puiki savanorystės patirtis.


 

Iš filmo galima pasimokyti

Įgyvendinant Molėtų rajono Alantos gimnazijos vykdomo projekto "TAPK" programą „Gyvenu pats“, AVJUC vaikai bei jaunimas iš kitų programoje dalyvaujančių vietovių, kovo 14, 21, 28 d. vyko į Vilnių, į kinoteatrą "Pasaka" žiūrėti pamokančių filmų - „Sebė“, „Raudona kaip dangus“ ir „Krokodilai“. Žiūrovai įdėmiai stebėjo filmo scenas. Paskui vyko diskusijos, kurių metu paaiškėjo vaikų požiūris į gyvenimą, santykiai tarp draugų ir šeimos narių.
Kitų užsiėmimų metu programos dalyviai tobulina savo kūrybinius sugebėjimus, mokosi atskleisti savo jausmus, garsiai reikšti savo nuomonę, išsakyti mintis, pažinti kitus bei save. Įvairių veiklų metu skatinama pagalba ir pagarba draugui, mokomasi bendradarbiaujant. Įgytus ir patobulintus socialinius įgūdžius vaikai sėkmingai pritaiko kasdieninėje veikloje ir aplinkoje.


 

„Raudonos nosies“ diena
Kovo 18 d. Anykščių rajono merginų grupės bei svečiai iš Anykščių sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“, susirinkę į Anykščių kultūros centrą, paminėjo „Raudonos nosies“ dieną. Visi renginio dalyviai buvo pasipuošę šios dienos atributika – raudonomis nosimis. Šios šventės metu  taip pat vyko fotografijos parodos-konkurso „Gražiausios rudens akimirkos“ nugalėtojų apdovanojimai. Anykščių sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ svečiai gavo po mažą dovanėlę, kuri pamalonino neįgaliųjų širdis. Visi renginio svečiai ir dalyviai išėjo su neišdildomais įspūdžiais.


 

Kaziuko mugė
Pavasarį AVJU centras pasitiko Kaziuko muge. Kovo 1 d. centrą lankančios mergaitės vaikų darbelius politikams ir savivaldybės tarnautojams pardavinėjo Anykščių miesto savivaldybėje, o kovo 2 d. vyko mugė AVJU centre. Mugėse buvo galima įsigyti pačių vaikų darytų darbelių – žvakidžių, gėlių puokščių, plaukų segių, popierinių gulbių, atvirukų. Mugėje taip pat nemažai buvo velykinių aksesuarų, kurie nuteikė artėjančių švenčių nuotaikai. Apie galimybę apsilankyti mugėse buvo paskelbta vietiniame Anykščių miesto laikraštyje „Šilelis“.


 

Prisimintas tautodailininkas Jonas Tvardauskas
Sausio 27 d. AVJU centro vaikai ir svečiai skyrė valandėlę tautodailininko a. a. Jono Tvardausko 74-ųjų gimimo metinių paminėjimui. Šiltus prisiminimus apie draugystę ir bendravimą su J. Tvardausku pasakojo Anykščių L. ir D. Didžiulių viešosios bibliotekos Kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė. Menininko dukra Ramunė Šaltenienė prisiminė tėvelio nuoseklų kūrybinį kelią. AVJU centre buvo surengta tautodailininko darbų parodėlė. Visus ypač sudomino pirmieji jo smulkūs drožiniai. Nuotraukose atsispindėjo įamžinti J. Tvardausko stogastulpiai, Rūpintojėlis, suvenyrai su Anykščių kraštui brangiomis vietomis - „Laimės žiburys“, „Puntukas“, „Anykščių šilelis“ ir kt.


 © Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras