Emblema
J. Biliūno g. 57, LT-29111 Anykščiai,  tel., faks. (8  381) 54 235,  el. paštas anykcentras@gmail.com

Renginiai


Tas, kuris nori, daro daugiau negu tas, kuris gali

G. Merje (1530-1601)2013 m.

Kalėdinė mugė

Gruodžio 8 dieną Prezidentūros kieme vyko kalėdinė nevyriausybinių organizacijų labdaros mugė. AVJU centras jau ketvirtą kartą buvo pakviestas sudalyvauti šioje mugėje. Vaikai ištisus metus stropiai dirbo - lipdė, mezgė, vėrė karoliukus, darė atvirutes, kad galėtų save pristatyti, parodyti ką jie moka. Mugės metu vaikai susitiko su Prezidente, padovanojo jai Anykščių krašto simbolį ,,Laimės žiburį“, bei palinkėjo gražių ateinančių švenčių.
Mugėje buvo galima įsigyti rankų darbo kalėdinių dovanėlių: neįgaliųjų kūrybos, vaikų rankdarbių ir kitų įvairių kūrinių. Išalkusieji galėjo pasistiprinti kareiviška koše ir pasivaišinti pagal senovinį receptą keptais kalėdiniais meduoliais, bei karšta arbata.
Visos mugės dalyvių surinktos lėšos bus skirtos vienišiems pagyvenusiems žmonėms, sergantiems vaikams ir kitiems šalies gyventojams, kuriems labiausiai reikia pagalbos.


 

Atgaivinkime lietuviškas tarmes

Lapkričio 29 dieną Anykščių bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje įvyko Tarmių metams skirta viktorina „Atgaivinkime lietuviškas tarmes“. Viktorinoje dalyvavo dvi komandos: Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro „Zuikiai“ ir Antano Baranausko pagrindinės mokyklos „Penktokai“ (5 c klasė). Renginį pradėjusios Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė ir vyr. bibliotekininkė Rimvydė Urbonienė drauge su moksleiviais „pakeliavo“ po Lietuvos etnografinius regionus: Aukštaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją, Žemaitiją, Mažąją Lietuvą, trumpai stabtelėdamos ties Anykščiais. Viktorinos dalyviai turėjo atsakyti, kaip vadinamos Lietuvoje nuo seno skambėjusios unikalios dainos, įvardinti dainingiausią Lietuvos kraštą, išvardinti būdingiausias žemaičių charakterio savybes, apibūdinti, kuo išsiskiria anekdotai bei linksmi pasakojimai apie suvalkiečius, prisiminti, kaip dar vadinamas Dzūkijos ir Suvalkijos kraštas, pasakyti tarmę, kurios pagrindu susiformavo bendrinė lietuvių kalba ir kaip kitaip ji dar vadinama, įvardinti regionų „sostines“.


 

Viktorina „Ką žinai apie policiją ir įstatymus?“

Lapkričio 18 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų inspektorė Lina Srazdienė kartu su AVJU centro vadove Eugenija Baltroniene bei socialinėmis pedagogėmis Alma Repečkiene ir Julija Mirzojeva organizavo viktoriną “Ką žinai apie policiją ir įstatymus?”, kurioje savo žinias parodė AVJU centro ir Aulelių vaikų globos namų vaikų komandos. Jungtinės mažųjų (7-10 metų) komandos nariai pagal policijos pareigūnės pateiktą užduotį turėjo surasti po vieną kelio ženklą, paaiškinti jo paskirtį, o po to, iš kitoje pusėje ženklų surašytų žodžių ir jungtukų sudėlioti prasmingą sakinį, pamokantį kaip reikia elgtis, kad aplinkiniams būtų gera šalia jų. Kol vyresniųjų (12-14 metų) komandos nariai atsakinėjo į viktorinos klausimus, mažieji piešė piešinius apie policijos darbą, saugumą kelyje. Kai buvo atliktos užduotys, susumuoti rezultatai, policijos pareigūnė kartu su vaikais aptarė kiekvieną viktorinos klausimą, aiškinosi ko jie nežinojo. Renginio pabaigoje po saldžių vaišių visi išsiskirstė su dovanomis, gera nuotaika bei pagilintomis žiniomis.


 

Prisimenant Kristijoną Donelaitį

Lapkričio 13 dienos popietė buvo skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejui paminėti. Gęstančios šviesos, birbynės garsai, kostiumai nukėlė žiūrovus į Mažąją Lietuvą – vaidinimo metu vaikai pristatė svarbiausius K. Donelaičio gyvenimo įvykius, šeimą, mokslo kelią, pastorystę, pomėgius. Į literatūrinę kelionę po Kristijono Donelaičio „Metų“ laikus renginio dalyvius pakvietė Antano Baranausko pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Dangira Nefienė. Vaikai, įsikūniję į metų laikus, skaitė ištraukas apie pavasario linksmybes, vasaros darbus, rudenio gėrybes ir žiemos rūpesčius, saulės ir gamtos kaitą, žmogaus būtį metų laikuose. Baigiamąja popietės gija tapo L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojų parengta K. Donelaičio knygų paroda „Jau saulelė...“ bei pristatytas trumpametražinis meninis vaidybinis filmas „Donelaitis tarp mūsų".


 

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos šventė

Įgyvendinant projektą „Esu atsakingas už tave ir už save“, kurį vykdė AVJU centras kartu su Anykščių stačiatikių Šv. Aleksandro Nevskio parapijos bendruomene, rugsėjo 28 dieną AVJU centre buvo minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Susirinko ne tik Anykščių stačiatikių bendruomenės garbaus amžiaus nariai, bet ir Ukmergės stačiatikių bendruomenės atstovai. Centro vaikai anykštėnams ir svečiams parodė nuotaikingą programėlę, kiekvienam šventės dalyviui įteikė savo rankų darbo atminimo dovanėles. Bendroje vaikų ir pagyvenusių žmonių šventėje dalyvavo Anykščių kultūros centro folklorinis ansamblis „Valaukis“ (vad. Regina Stumburienė). Po koncertinės programos kelių kartų atstovai susėdo prie bendro pietų stalo, dainavo lietuviškas ir rusiškas dainas bei dalijosi jaunystės prisiminimais.


 

Rašytoją Joną Biliūną prisimenant

Rugpjūčio 23 dienos popietę J. Biliūno sodyboje-muziejuje buvo kaip niekad triukšminga ir linksma. AVJU centras kartu su J. Biliūno sodybos-muziejaus darbuotojais sukvietė rašytojo gimines į susitikimą. Į sambūrį su savo šeimos nariais atvyko 23 penkių rašytojo giminės šakų atstovai – rašytojo Jono Biliūno seserų Julijos ir Anelės, brolių Mykolo, Juozo ir Antano bei rašytojo dėdės Juozapo palikuonys – anūkai, proanūkiai ir proproanūkiai. Svečius sodybos kieme AVJU centro vaikai pasitiko tokiais žodžiais: „Stabtelkime šioje akimirkoje, atsigręžkime į praeitį, kai gelsvas ryto rūkas glostė juodas šio namo sienas, kai linine staltiese buvo tiesiamas stalas, dedamas ką tik iškeptos garuojančios duonos kepalas, kai susėdę šeimynykščiai ją laužė ir laimino...“ Vaikai ant sodybos tvoros pakabino savo piešinių J. Biliūno apsakymo „Brisiaus galas“ motyvais bei laiškų Brisiui parodą ir atliko meninę programą „Nutverkit savo rankomis žiburį“. Biliūnų giminės susitikime dalyvavęs chirurgas, rašytojas Antanas Biliūnas rugpjūčio 20–ąją atšventė 90–metį. Jis buvo vyriausias šiame susitikime, tačiau tikriausia yra ir pats vyriausias Biliūnų giminėje. Jubiliatą sveikino AVJU centro vaikai bei Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valentinas Patumsis.


 


Kelionė po Ukmergės apylinkes

Rugpjūčio 14 dieną AVJU centras nusprendė pakeliauti po Ukmergės apylinkėje esančias įdomias vietas. Aplankėme Ukmergės rajone esantį Taujėnų dvarą, susipažinome su jo istorija, sužinojome apie jame gyvenusius žmones, šiuo metu dvare vykstančius renginius, taip pat pasivaikščiojome po dvaro kiemą, stebėjome jame gyvenančius gyvūnus.
Nuvykę į Ukmergės gyvūnų globos namus susitikome su vadovu Aurimu, kuris papasakojo, kaip sugaunami gyvūnai, kiek ir kodėl laikomi globos namuose.
Pakeliui namo užsukome į Aušros vartų Mergelės ir Šv. Teresėlės religinės bendruomenės vienuolyną, kuriame mus labai maloniai priėmė, parodė koplytėlę, joje atradome ramybę pabūdami tyloje.


 

Vaikai ir jaunimas už švarų pasaulį

Sėkmingai įgyvendinant projektą „Eko-Live – gyvenu atsakingai“, AVJU centro vaikai ir jaunimas liepos 18 dieną kartu su „žaliuoju patruliu“ Rolandu Lančicku išsiruošė į miesto centrą, skatinti visuomenės narių rūšiuoti šiukšles. Kartodami šios akcijos šūkį „Rūšiuok – pasaulis bus gražesnis“, jie demonstravo spalvingus plakatus, atkreipdami visuomenės dėmesį į atliekų rūšiavimo svarbą. Nepabūgę neigiamos žmonių reakcijos, vaikai ir jaunimas kalbino skubančius praeivius, užduodami pagrindinį šios akcijos klausimą – „Ar rūšiuojate šiukšles?“, taip pat dalijosi savo rūšiavimo sugebėjimais, kadangi jau trejus metus užimtumo centre patys rūšiuoja šiukšles. Tikimasi, jog tokios iniciatyvos ir akcijos visuomenėje skatins žmones vartoti atsakingai bei tausoti aplinką, rūšiuojant ir perdirbant antrines žaliavas.


 

Stovykla "Šypsenėlė"

Birželio 17 dieną užimtumo centre startavo vaikų vasaros stovykla „Šypsenėlė“. Ji prasidėjo netradiciškai – ne AVJU centro kieme, bet prie Žažumbrio ąžuolo. Iki jo nuvažiavome Siauruku. Pasiskirstę komandomis, galvojome šūkį, kūrėme užduotis kitoms komandoms. Po šventės atidarymo vykome prie Rubikių ežero, plaukiojome vandens dviračiais. Visos šventės metu lydėjo gera nuotaika, draugiškumas vienas kitam, bei skambėjo vaikų juokas. Stovyklaudami neapsiėjome be sportinių varžybų su svečiais iš Aulelių vaikų globos namų, susitikimų su specialistais, paskaitų ir įvairiausių žaidimų. Stovyklos pabaigoje vaikams buvo įteikti diplomai su nominacijomis.


 

Šventė mamoms

„Koks nuostabus ir neįkainojamas žodis – MAMA“ – tokiais žodžiais prasidėjo gegužės 3 dienos popietė. Šį žodį savo mažoje širdelėje nešiojasi kiekvienas vaikas. AVJU centre vaikai ir jaunimas surengė nuostabią šventę savo Mamoms. Prieš tai savo rankomis darė dovanėles, kvietimus į šventę, mokinosi gražiausius eilėraščius, dainas. Ne vienos Mamos skruostais riedėjo džiaugsmo bei susijaudinimo ašara, kad turi tokius nuostabius ir išradingus vaikus. Šventę užbaigė bendra vaikų ir Mamų popietė prie vaišių stalo.


 

Tarptautinė vaikų gynimo diena – vaikystės šventė

„Vaikų gynimo diena – tai ne tik šventė, bet ir priminimas suaugusiems gerbti vaikų teises“ – tokiais žodžiais prasidėjo gegužės 31 dienos popietės šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Protestuodami prieš fizines bausmes, vaikai parodė programėlę „Diržui – ne!“, teigdami, jog diržas yra puiki aprangos detalė, palaikanti kelnes, o ne gerus santykius. Centro vaikai šventinį renginį paįvairino humoristiniu pageidavimu koncertu, šokiais ir dainomis. Susirinkusius sveikino šventės svečiai – Socialinės apsaugos ir darbo ministras Audrius Bitinas, Seimo narys Ričardas Sargūnas, rajono meras Sigutis Obelevičius ir kt. Buvo papasakota vienos mergaitės istorija, kuri vaikystėje nukentėjo gaisro metu. Šiuo metu jai yra reikalingos įvairios operacijos, vaistai, todėl šventės metu buvo galima paaukoti. Aukojusiems įteiktas gerumo angelas.


 

Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena

Jau kelinti metai iš eilės, Vilniuje minima Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Gegužės 24 dieną renginyje, kuris šiais metais vyko prie LR Seimo rūmų, dalyvavo ir AVJU centro lankytojai. Prieš tai, rašė rašinėlius tema „Ką aš daryčiau, jeigu dingtų mano draugas?“, siuntė juos organizatoriams, o renginio metu vyko apdovanojimai, išrinkti geriausi rašinių kūrėjai. Renginio dalyviai įsiamžino prie LR Seimo rūmų, iškeldami savo plakatą su užrašu „Mes jūsų neužmiršome“. Seime vyko koncertas, bei visų rašinių parodėlė.


 

Raudonos nosies dieną jaunimas linksminosi ir linksmino sergančius

Jau antrus metus Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras organizuoja Raudonos nosies dieną neįgaliems ir sergantiems mūsų krašto vaikams ir jaunimui. Kovo 16 dieną Kultūros centro mažoji salė mirguliavo nuo įvairiaspalvių jaunųjų artistų apdarų ir klouno nosyčių. Į šią šventę buvo pakviesti Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Anykščių viltis“ nariai, o su originaliomis programomis į šventę atvyko merginų grupės iš bene visų rajono seniūnijų. Kiekvienos merginų grupės pasirodymas susirinkusiems kūrė gerą nuotaiką, privertė šypsotis ir negailėti aplodismentų. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro grupės sveikinimų koncertas, „Anykščių vilties“ jaunimo „pingvinai“, kurie niekaip nepasidalino didžiulio kiaušinio, iki ašarų pralinksmino visus renginio dalyvius. Bene tris valandas trukęs smagus raudonomis nosytėmis nuspalvintas renginys gera energija užkrėtė visus susirinkusius, o sergantiems padėjo bent trumpam pamiršti savo negalią ir pajusti gyvenimo pilnatvę.


 

Užgavėnių šėlsmas

Džiaugsmo, juoko ir geros nuotaikos vasario 12 d. netrūko ir Anykščių regioninio parko direkcijos kiemelyje. Jame Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centrą lankantys vaikai pademonstravo savo išmonę, pristatydami Užgavėnių kaukes. Šventinis šurmulys dar labiau sustiprėjo dalyvaujant įvairiose rungtyse. Visi šventės dalyviai galėjo ne tik sušilti prie Užgavėnių laužo, bet ir pasivaišinti skaniais blynais. Žiemą išvaryti vienam būtų ne taip ir lengva, tad lauk ją vijome sočiai pasistiprinę ir visi kartu sustoję aplink liepsnojančią Morę.


 


Renginiai 2012 m.
Renginiai 2011 m.
Renginiai 2010 m.
Renginiai 2009 m.


© Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras