Emblema
J. Biliūno g. 57, LT-29111 Anykščiai,  tel., faks. (8  381) 54 235,  el. paštas anykcentras@gmail.com

Renginiai


Tas, kuris nori, daro daugiau negu tas, kuris gali

G. Merje (1530-1601)2015 m.


„Kai ateina širdin vėl Kalėdos...“

Gyvename Didžiuoju laukimu. Iki Šventų Kalėdų liko visai nedaug laiko. Kiekvienas vis kitaip ateisime į šventę. Su savo atsiminimų glėbeliu: bažnytkaimio varpų skambėjimu, rogių girgždėjimu per baltą sniegą, kalėdiniais burtais... Prisiminsime išėjusius amžinybėn, pasidžiaugsime naujai atėjusiais, pagalvosime apie gerus darbus... Tuo tikslu, 2015 m. gruodžio 5 d. AVJU centras surengė adventinę popietę, į kurią susirinko mūsų rajono merginų ir berniukų grupės. Ši popietė buvo skirta Aulelių globos namų auklėtiniams. Adventinės popietės metu, šviečiant žvakės ugnelei, Anykščių menų inkubatoriaus didžiojoje salėje skambėjo vaikų kūryba, skirta gražiausioms metų šventėms. Vaikai nuoširdžiai ir raiškiai skaitė adventines ir kalėdines eiles. Popietei jaukumo suteikė ir šventinę nuotaiką skleidė kalėdinė muzika ir dainelės. Advento popietė ištirpo kaip žvakė. Susibūrimas turėjo teigiamą emocinį užtaisą: į namus šios šiltos ir jaukios popietės dalyviai skirstėsi lydimi gražaus pasibuvimo džiaugsmo, gavę gerų emocijų.


 Pirmosios pagalbos pamokėlės


Teikti pirmąją medicinos pagalbą mokėti privalo visi, tačiau iš tiesų tikrame gyvenime tai sugebėtų tikrai ne kiekvienas. Daugybė įvairiausių sveikatai ir gyvybei pavojingų situacijų tarsi tykote tyko kasdien, kiekviename žingsnyje, o užklumpa visada netikėtai ir nepasiruošusius. O ruoštis reikėtų. Tuo tikslu lapkričio 9 dieną AVJU centre svečiavosi Anykščių r. greitosios medicinos pagalbos skyriaus slaugytoja Virgita Kalinovienė. Ji jaunuosius centriuko lankytojus supažindino su pagrindinėmis pirmos medicininės pagalbos taisyklėmis, apžvelgė ir patarė, kaip elgtis ir kaip padėti nukentėjusiajam pačiose įvairiausiose pavojingose situacijose, pradedant paprasčiausiu nusibrozdinimu ir baigiant kaulų lūžiais, pasitempimais. Vaikai praktiškai mokėsi sutvarstyti žaizdas, teisingai uždėti įtvarą. Sužinojo kaip elgtis nualpus, perkaitus.


 Pirminė narkotikų vartojimo prevencija

Vykdant pirminę prevenciją prieš legalius ir nelegalius narkotikus, spalio 14 dieną, AVJU centre lankėsi Anykščių rajono psichikos sveikatos centro socialinė darbuotoja Žaneta Šleikuvienė. Ji ne tik suteikė labai įdomios informacijos centro lankytojams apie neigiamas žalingų įpročių pasekmes, bet ir vaizdžiais maketais parodė, kaip keičiasi žmogaus išvaizda po kelerių metų cigarečių ar narkotikų vartojimo. Taip pat pasiūlė vaikams ir jaunimui užsidėti akinius, kurie leidžia pamatyti aplinką apsvaigusio nuo alkoholio žmogaus akimis.Centro lankytojai noriai uždavė jiems rūpimus klausimus, į kuriuos gavo atsakymus, diskusijos metu dalijosi savo mintimis, pastabomis. Džiugu, jog dėkodami už prasmingą susitikimą, vaikai ir jaunimas pasižadėjo nepradėti vartoti šių organizmui kenkiančių medžiagų.


 


Šventė senjorams

Jau kelinti metai iš eilės AVJU centras sukviečia senjorus paminėti Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos. Labai džiugu, kad ši šventė visada sutampa su pačiu gražiausiu, spalvingiausiu ir turtingiausiu metų laiku. Ruduo visuomet buvo mėgstamiausias metų laikas. Tai laikas, kai viskas sprogsta visu gražumu, tarsi gamta būtų visą tai laikiusi visus metus didžiajam finalui. Spalio 1 dieną AVJU centro salėje susirinkusius Bočių ir tremtinių senjorus sveikino vaikai: deklamavo eiles, dainavo dainas, pabrėždami, kad kiekvienas žmogaus gyvenimo tarpsnis yra prasmingas ir įdomus, kad bėgantys metai suteikia gyvenimiškos patirties, išminties, suteikia progą pasimokyti iš savo ar kito klaidų, dovanoja džiugių ir prasmingų akimirkų. Vaikai nuoširdžiai linkėjo senjorams kuo geriausios kloties, stiprios sveikatos, ištvermės, artimųjų dėmesio ir meilės, bei gražios šventės. Šilta popietė baigėsi prie bendro vaišių stalo. Šis renginys dar kartą priminė, kad kiekvienas žmogus yra nepakartojamas, nuostabus ir labai svarbus.


 


Knyga „... ir neramu tapo“ Antaną Baranauską priartino prie vaikų

Rugsėjo 22 d. AVJU centras surengė popietę skirtą M. Telksnytės ir V. Račkaičio knygos apie Antano Baranausko vaikystę ir jaunystę „... ir neramu tapo“ pristatymui. Menų inkubatoriuje vykusiame renginyje dalyvavo rašytojai Milda Telksnytė ir Vygandas Račkaitis, Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja ekspertė Dangira Nefienė, pradinių klasių mokytoja Asta Kalinauskienė su antrokais, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka, Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė, Kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė, pedagogas mokslininkas, publicistas Juozas Danilavičius ir kiti knygų bičiuliai. Mažieji šventės rengėjai, padedami socialinių pedagogių - Julijos Mirzojevos ir Almos Repečkienės, paruošė trumpą vaidinimą iš biografinės apysakos, kuriame atgijo epizodas iš Antano Baranausko vaikystės, kuomet Baranauskų šeima iš Jurzdiko persikėlė į Ažupiečius. Po įtaigaus ir šilto vaikų pasirodymo, literatūrinės popietės dalyviai prisiminė A. Baranausko mokslus Rumšiškių raštininkų mokykloje, raštininko darbą, pirmuosius eilėraščius lenkų kalba, kūrybinę draugystę ir gilų dvasinį ryšį su poete ir vertėja Karolina Praniauskaite, paskatinusia jaunąjį poetą rašyti gimtąja kalba. Taip pat kalbėjo apie studijas kunigų seminarijoje Varniuose ir studijų metus Peterburgo dvasinėje akademijoje, tėviškės klėtelę, himną Lietuvos gamtos grožiui – poemą „Anykščių šilelis“ bei bičiulystę su anykštėnu Klemensu Kairiu.


 


Susitikimas su rašytoju Antanu Drilinga

Įsibėgėjus rugsėjui AVJU centro lankytojai rugsėjo 9 d. susitiko su rašytoju Antanu Drilinga jo paties sodyboje. Nuvykus, maloniai pasitiko pats sodybos šeimininkas, noriai aprodė aplinką, sodybos vidų, šalia esančius pastatus. Nepraleidome progos pasveikinti su Anykščių miesto šventės metu Antanui Drilingai suteiktu Garbės piliečio vardu. Kartu keliavo Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė ir jos kolegė Edita Stiklinskaitė. Iki žymaus rašytojo namų palydėjo Andrioniškio seniūnijos socialiniė darbuotoja Vita Baltrūnienė. Vaikai ir jaunimas liko sužavėti rašytojo šiltu priėmimu, bendravimu, puikia nuotaika, jo gyvenimo istorija.


 


Susitikimas su talentingaisiais Viešintų krašto gyventojais

AVJU centro lankytojai vasaros pradžioje turėjo galimybę susitikti su mūsų krašto rašytoju, kraštotyrininku Tautviliu Uža. Šio šilto ir nuoširdaus susitikimo dvasia iki šiol vyrauja. Todėl įkvėpti šios pakilios nuotaikos nutarėme rugpjūčio 27 d. suorganizuoti susitikimą gerbiamo Tautvilio Užo mylimame krašte, bei susipažinti su šio krašto tautodailininkais ir pasivaikščioti po Viešintų pražydintą žemę. Ten mus svetingai pasitiko Viešintų miestelio seniūnė Janė Každailienė. Ji papasakojo apie šio krašto būdingas vietas, istoriją. Taip pat susitikome su Viešintų miestelio tautodailininkais: Stanislava Ceminskiene, Alfredu Klimašausku, Pranu Petroniu, Petru Uzdra, Ramute Paviloniene. Turėjome galimybę pamatyti parodėlę, kurioje buvo jų pačių darbai – drožiniai, nėriniai, audiniai.Prie vaišių stalo, gurkšnojant arbatą, turėjome galimybę pasikalbėti su tautodailininkais, užduoti rūpimus klausimus, klausytis patarimų.


 


Mes galime

AVJU centras, sėkmingai įgyvendindamas prevencinį projektą „Mes galime...“, kurio tikslas – ugdyti mokinius, stiprinant psichologinį atsparumą ir formuojant pozityvų mąstymą, 2015 m. rugpjūčio 18 d., svečiavosi Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Čia aplankė policijos ekspoziciją, susipažino su policijos pareigūnų darbu, atliekamomis pareigomis. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistas Kęstutis Bagdonas aprodė komisariato patalpas, jame esančias kameras, specialias darbo patalpas, leido stebėti dirbančių specialistų darbą. Siekiant projekto tikslo, tą pačią dieną buvo suorganizuota išvyka į Vilniaus apskrities policijos komisariato Raitąjį padalinį, kur projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Raitosios policijos darbo išskirtinumu.


 


Aš atviras inovacijoms

Liepos 20 d. startavo 3 dienų vasaros stovykla „Aš atviras inovacijoms“ finansuojama Anykščių rajono savivaldybės pagal „Jaunimo politikos programos įgyvendinimą“ . Stovykla vyko kaimo turizmo sodyboje „Ajerinė“, joje dalyvavo jaunimas iš Anykščių miesto ir rajono. Jos metu buvo suorganizuotas inovatyvaus verslo idėjų konkursas, kurio metu jaunimas pats bandė kurti ir įgyvendinti individualaus verslo idėją. Stovyklos metu buvo organizuojami seminarai: „Inovatyvios pasaulio galimybės“, „Komandinis, efektyvus asmeninių tikslų siekimas“, „Inovatyvaus verslo kūrimas“, „Kūrybiškumas = inovacija”, kurie padėjo jaunimui atpažinti savo asmenines savybes trukdančias arba padedančias užmegzti santykius su kitais žmonėmis, sustiprino pasitikėjimą savimi, padėjo suprasti inovacijos naudą ir jos galimybes planuojant ateitį. Laisvalaikiu buvo organizuojamos sportinės varžybos su verslą turinčiais asmenimis, diskusijos. Projekto dalyviai kurdami, planuodami, organizuodami, bendraudami įgijo gyvenimo įgūdžių, reikalingų savo svajonių siekimui, taip pat įgyjo teorinių žinių, kaip generuoti savo idėjas, išlaisvinti kūrybinę energiją.


 Sveikuolių stovykla „Saulėgrąža“


Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, AVJU centras kartu su bioenergetike Svetlana Smertejva organizavo sveikuolių stovyklą „Saulėgrąža“. Jos metu vaikai ir jaunimas mokėsi savigynos meno su Artūru Šajevičiumi, sužinojo apie vandens naudą organizmui, meditavo kartu su S. Smertjeva, klausėsi kanklių muzikos su mokytoja Jolita Novikiene, taip pat mokėsi liaudiškų dainų. Iš Vilniaus atkeliavusi gyvenimo meno propaguotoja Sigita Sirutienė kartu su vaikais mankštinosi Anykščių menų inkubatoriaus salėje, kartu žaidė. O kaip gi stovykla be aktyvių žaidimų, estafečių? Čia jų netrūko, patys stovyklautojai jas organizavo ir rengė, vykdė viktorinas, įvairius konkursus.


 Ir vėl kartu draugystės taku

2015 m. birželio 29 – liepos 3 d. AVJU centro vaikai ilsėjosi jau trečią kartą rėmėjų organizuojamoje vasaros stovykloje ,,Draugystės takas“. Stovykla vyko Mickūnų kaime esančioje kaimo turizmo sodyboje ,,Senoji sodyba“, kuri yra atokiau nuo kaimo, laukuose, prisišliejusi prie miško, tad vaikai galėjo daug laiko praleisti ir ilsėtis natūralioje ir sveikoje aplinkoje. Mūsų vaikai naudingai, linksmai, įdomiai leido laiką, tobulėjo, buvo drąsūs ir protingi, susipažino su įdomiais žmonėmis, pasisėmė informacijos ir išbandė save įvairiose srityse. Norime nuoširdžiai padėkoti visiems prisidėjusiems organizuojant šią stovyklą: Anykščių Rotary klubui, kaimo turizmo sodybos savininkams Bražiūnams, Ignalinos rajono savivaldybės, Anykščių skyriaus sveikatos biuro atstovėms Danutei ir Editai, atstovams iš Anykščių rajono policijos komisariato Linai ir Nerijui, karatė treneriui Giedriui, gerbiamam Artūrui Šajevičiui, Anykščių kariams-savanoriams, folkloro ansamblio Valaukis vadovei Reginai bei Leliūnų, Skiemonių merginoms ir jų vadovėms.


 Užimtumo centre skambėjo polonezas

2015 m. minimos iškilaus valstybės ir visuomenės veikėjo, diplomato, kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio 250-osios gimimo metinės. Šią sukaktį UNESCO ir valstybės narės įtraukė į pasaulio kultūrai, švietimui, mokslui, istorinei atminčiai minimų svarbių sukakčių sąrašą. 2015 m. gegužės 20 dieną AVJU centras, kartu su Anykščių muzikos mokytojomis Vitalija Dulevičiene ir Regina Bladekyte, prisiminė šią žymią asmenybę. Užimtumo centro lankytojai ir pedagogai jau visą savaitę ruošėsi Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių paminėjimui – paruošė stendą, susipažino su biografija, klausėsi kūrinių. Renginio metu muzikos mokytojų dėka vaikai turėjo galimybę gyvai pasiklausyti kompozitoriaus kūrinių - kadrilio, polonezo, nakties valso... Susitikimas pasibaigė trankiu M. K. Oginskio maršu.


 Tau, mano mamyte


Mamos diena – viena gražiausių ir prasmingiausių švenčių. Mama – žmogus, be kurio daugelis neįsivaizduojame savo gyvenimo. Tai žmogus, su kuriuo siejasi gražiausi ir mieliausi vaikystės prisiminimai. 2015 m. balandžio 30 d. AVJU centre vyko renginys, skirtas mylimiausioms, brangiausioms, geriausioms mamoms. Renginiui vaikai stropiai ruošėsi visą balandžio mėnesį. Susirinkusių mamų laukė koncertas, gražūs ir šilti vaikų padėkos žodžiai. Renginio pabaigoje visos mamos apdovanotos gražiomis, pačių vaikų rankomis kurtomis dovanomis. Šį nuotaikingą, šiltą renginį užbaigė pasisėdėjimas, nuoširdus pabendravimas prie bendro vaišių stalo.


 


Žiemos palydos


2015 m. vasario 17 d. Anykščių regioninio parko direkcijos kieme skambėjo AVJU centro lankytojų juokas, šūksniai – „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Vaikai ir jaunimas buvo neatpažįstami, jie persirengė velniais, raganomis, čigonėmis, vengrais ir kitokiais Užgavėnių personažais. Prieš susikaunant Kanapiniui ir Lašininiui visi rungėsi įvairiose varžytuvėse, tokiose kaip riestainių rinkimas, blynų mėtymas, dalyvavo Mis Užgavėnės konkurse. Persirengėliai, skambant gyvai muzikai, šoko aplink Morę, dainavo Užgavėnių dainas, vėliau stebėjo žūtbūtinę Kanapinio ir Lašininio kovą. Pralaimėjus Lašininiui buvo sudeginta Morė ir džiaugsmingai pranešta apie sugrįžtantį pavasarį. Visi šventės dalyviai vaišinosi Užgavėnių tradiciniu patiekalu – blynais, bei šildėsi Anykščių regioninio parko direkcijos darbuotojų virta karšta arbata.


 


Susitikimai su Anykščių miesto tautodailininkėmis

2015 m. sausio 19 ir 22 d. AVJU centre lankėsi tautodailininkės Dalia Biliūnienė ir Audronė Skairienė. Dalia Biliūnienė supažindino vaikus ir jaunimą su jai miela veikla – siuvinėjimu iš skiaučių. Vaikai stebėjosi, jog kiekvienas ornamentas ant audinio ir visos skiautės yra siuvamos rankomis, tik retu atveju naudojant siuvimo mašiną. Audronė Skairienė papasakojo, kaip panaudojant virbalus ar vašelį, vielutę ir karoliukus galima pasigaminti papuošalus – apyrankes, auskarus ir kt. Susitikimų metu vaikai ir jaunimas neturėjo daug laiko patys pabandyti šio meno subtilybių, tačiau abi menininkės pažadėjo, jog ateityje būtinai dar atvyks ir pamokys vaikus dirbti šiomis priemonėmis.
 


 
Renginiai 2014 m.
Renginiai 2013 m.
Renginiai 2012 m.
Renginiai 2011 m.
Renginiai 2010 m.
Renginiai 2009 m.


© Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras