Emblema
J. Biliūno g. 57, LT-29111 Anykščiai,  tel., faks. (8  381) 54 235,  el. paštas anykcentras@gmail.com

Renginiai


Tas, kuris nori, daro daugiau negu tas, kuris gali

G. Merje (1530-1601)2017 m.


Aštuntoji NVO Kalėdinė mugė ,,Už saugią Lietuvą“

Šį sekmadienį, gruodžio 10 d., S. Daukanto aikštėje vyko jau tradicija tapusi nevyriausybinių organizacijų šilumos ir gerumo šventė – NVO Kalėdinė mugė „Už saugią Lietuvą“. Aštuntus metus iš eilės Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamoje kalėdinėje nevyriausybinių organizacijų mugėje šįmet dalyvavo per 40 nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras taip pat jau aštuntą kartą buvo pakviestas sudalyvauti šioje mugėje. Vaikai ištisus metus stropiai dirbo - lipdė, mezgė, darė atvirutes, kad galėtų save pristatyti ir parodyti, ką jie moka. Mugės metu vaikai susitiko ir pabendravo su Prezidente Dalia Grybauskaite, susipažino ir surado daug naujų draugų, bendraminčių. Šalti ir nuobodžiauti nebuvo kada, nes mugėje mūsų laukė veiklos, dirbtuvės, žaidimai ir dainos!

 Turiningas savaitgalis

2017 m. gruodžio 2-3 dienomis Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre vyko pirmoji savaitgalinė stovykla šeimoms ,,Myliu save - myliu pasaulį“. Ši stovykla buvo suorganizuota vykdant Anykščių rajono savivaldybės projektą ,,Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje“. Visos veiklos buvo tikslingai orientuotos emociniam ugdymui. Atrodo, emocijos – įgimtas dalykas, jaučiame ir tiek. Gebėjimas jausti, žinoma, yra įgimtas, bet atpažinti, ką jaučiame- išmokstame, sužinome, kokie jausmai tam tikroje situacijoje yra tinkami, įgundame valdyti savo emocijas. Emociškai bręsti mums padeda aplinkiniai žmonės – tėvai, bendraamžiai, draugai. Emocijos – neatskiriama mūsų vidinio pasaulio dalis, svarbus socialinio gyvenimo reguliatorius. Šia linkme ir buvo planuojamos stovyklos veiklos. Stovyklos dalyviai užsiėmimų bei paskaitų metu sužinojo kaip pažinti save, analizuoti savo pojūčius, kontroliuoti emocijas, mokėsi atpažinti kylančius jausmus, tinkamai juos reikšti, spręsti konfliktines situacijas, įveikti sunkumus ir kylantį stresą. Meno terapijos užsiėmimų dėka mokėsi skatinti ir gerinti šeimos tarpusavio santykius, lavinti dėmesingumą. Sužinojo, kad būtent meno terapija padeda nusiraminti bei atsikratyti neigiamų emocijų. Sekmadienį stovyklautojai aplankė Utenos gyvūnų globos namus. Susipažindami su gyvūnų globos veikla, vaikai mokėsi užuojautos ir atjautos, stiprino atsakomybės jausmą, lavino rūpybos įgūdžius. Kiekvieni santykiai šeimai yra savitai reikšmingi ir iškelia emocinio gyvenimo užduočių – jos gali būti nelengvos, bet galiausiai išmoko įveikti sunkumus ir sėkmingai prisitaikyti socialiniame pasaulyje. Labai tikimės, kad šios stovyklos dėka, šios užduotys taps lengvesnės ir suprantamesnės...

 


Pasimatymas su mėgstamų knygų personažais

Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro lankytojai turiningai atsisveikino su vasara ir pasitiko rudenį. Išvyka į Vilnių, į Giedrakalnį ir susitikimas su mūsų kraštiečiu, prozininku, redaktoriumi, vienu žymesnių vaikų rašytoju Vytautu Račicku - tai ir buvo dovana vaikams rugsėjo 1-osios proga.
Vytautas Račickas – ko gero, mėgstamiausias ir labiausiai skaitomas vaikų autorius. Susitikimo su autoriumi buvo laukta, ruoštasi jam. Visą vasarą vaikai skaitė jo knygeles, jas aptarinėjo, piešė savas iliustracijas. Giedrakalnyje, rašytojo kieme įsikūręs jo knygų herojų parkas. Kiekvieną užsukusį į V. Račicko namus, pirmas pasitinka šv. Kazimieras - vaikų ir jaunimo globėjas. Kieme ant išpuoselėtos vejos stovi ąžuolinis Zuika Padūkelis, netoliese- Edvardukas , prie krūtinės spaudžiantis tėvelio šlepetę ir Nipsė ir Lukošiukas, Jokūbėlis... Tikrai ne vienas mūsų centro lankytojas sutapatino save su vienu iš personažų. Na, o kiemo gale stovi jauki, medinė pavėsinė, kuri neveltui pavadinta ,,skaitykla“. Apžiūrėję autoriaus valdas, ,,skaitykloje“ ir apsistojome. Čia Vytautas Račickas skaitė kūrinių ištraukas, iš kurių ryškėjo pagrindinių veikėjų bruožai. Tai dažniausiai judrūs, neklaužados ir sumanūs vaikai, kurie patiria rimtų, nevaikiškų problemų, kartu mokėmės eiliuoti. Bendraujant vaikams kilo daugybė klausimų. Jie domėjosi, kaip Vytautas Račickas tapo rašytoju, kiek paprastai užtrunka parašyti kūrinį, iš kur semiasi minčių ir įdėjų, kodėl savo kūrinius skiria vaikams?
Vaikai liko sužavėti susitikimu. Labiausiai džiaugėsi autoriaus pasirašytomis knygelėmis, kurias jis padovanojo, linkėdamas kiekvienam visada rasti laiko knygai, mylėti knygą, skaityti...

 Svečiuose pas ugniagesius

Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vaikai lankėsi Anykščių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Ugniagesiai papasakojo apie savo profesiją, kodėl kyla gaisrai ir kaip apsisaugoti nuo jų. Susipažinome su naujomis ugniagesių mašinomis, jų komplektacija, gelbėjimo įranga. Turėjome galimybę pasimatuoti ugniagesių rūbus, šalmus, net pabandyti įjungti aliarmo signalą bei pasėdėti mašinoje. Sužinojome, kad su specialiomis kopėčiomis gaisrininkai gali pasiekti net į 13 - ąjį aukštą, sužinojome ką jie veikia savo pamainos metu, kaip atrodo poilsio kambariai, virtuvėlė, sporto salė.Ugniagesiai palinkėjo, kad vaikai būtų drausmingi, pareigingi, daug sportuotų, judėtų, nes ugniagesio profesiją renkasi atkaklūs, drąsūs, ištvermingi ir atsakingi žmonės.

 Atsisveikinimo sekmadienis

Paskutinį liepos sekmadienį su jauduliu skubėjome į Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Čia vyko ypatingos mums ir visai mūsų parapijai šv. Mišios – padėkos ir atsisveikinimo su mylimu kunigu vikaru Nerijumi Papirčiu.Tarsi dangus iš anksto butų numatęs atsisveikinimą būtent šį sekmadienį –saulės spinduliai įkyriai skverbėsi į bažnyčios vidų, o šv. Mišių tekstai priminė apie pašaukimo esmę, bendrystės svarbą. Prieš akis prabėgo šilti ir malonūs prisiminimai apie mūsų Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro lankytojų ir gerbiamo kunigo Nerijaus draugystę, bendrus užsiėmimus. Tai gerai praleistas laikas, kurio metu buvo gvildenami pagrindiniai krikščioniškojo tikėjimo klausimai, tai tarsi pradžia nuo ko viską ir reikėtų pradėti, į ką gilintis. Ir visa tai buvo pateikiama vaikams prieinama žaidimų forma. Daug bendravome, diskutavome konkrečiom temom. Kiekvienas turėjo galimybę pasisakyti ką jis galvoja, kam prieštarauja ir kuo tiki. Užsiėmimai buvo šaunūs ir mes jų tikrai nepamiršime ir toliau bandysime tęsti kunigo Nerijaus pradėtą veiklą, aišku taip jau nebebus... Tačiau altorėlis, kurį pasidarėme kartu su kunigu neliks vienas, ir toliau vyks tikėjimo valandėlės, pamąstymai, degs žvakelė... Gera, kad visi keliaujame į tuos pačius dangiškojo Tėvo namus. Gal tik skirtingais takeliais, nevienodais žingsneliais, bet viena kryptimi. Ir būtinai visi susitiksime ir tikrai dar ne kartą apsikabinsime...

 Sužinojome apie klimato pokyčius ir jų įtaką mums


Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro lankytojai visos vasaros metu tęsia savo pažintines veiklas. Jų metu mokomasi pažinti savo gimtąjį kraštą, džiaugtis jo žmonėmis, grožėtis gamtovaizdžiais, pažinti kultūros paminklus, pažinti žymius mūsų kraštiečius jų nuveiktus darbas. Gimtasis kraštas tai prigimtinė vertybė, kuri yra nesunaikinama, o tik praturtinama, papildoma ir pratęsiama. 2017 m. liepos 21 d. popietę į Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centrą gausiai rinkosi vaikai, jų tėveliai, Aulelių globos namų auklėtiniai, Tremtinių, Bočių atstovai. Visi laukė susitikimo su mūsų kraštiete, klimatologe, gerbiama Audrone Galvonaite. Ši popietė buvo skirta knygos ,,Lietuvos kurortų klimatas“ pristatymui. Gerbiamos klimatologės teigimu, tai specializuotas, pažintinis leidinys bei praktinis vadovas, naudingas regioniniams turizmo ir sveikatigumo centrams. Jis skirtas apžvelgti kurortų geografines ir klimatines sąlygas. Gerbiama Audronė pristatė šį leidinį, pabrėždama, kad jį sudaro 4 kurortų (Birštono, Druskininkų, Neringos, Palangos), 4 kurortinių teritorijų (Anykščių, Ignalinos, Trakų, Zarasų) ir Likėnų klimato apžvalga bei jų klimatinio turizmo indekso vertinimas. Mes sužinojome, kad šis indeksas parodo, ar vietovės klimatinės sąlygos tinkamos turizmui. Remiantis klimatiniu turizmo indeksu nustatyta, kad Lietuvoje tinkamiausios sąlygos turizmui yra liepą ir rugpjūtį, netinkamiausios – gruodį ir sausį. Klimatologė pasakojo apie orų ir klimato poveikį žmonių sveikatai bei patarė, kaip elgtis ekstremalių meteorologinių reiškinių metu. Jos manymu, leidinyje pateikta informacija padės pasirinkti tinkamiausią metų laiką ir vietovę savo atostogoms, padės įvertinti, kokie orai gali veikti žmogaus savijautą ir kaip apsisaugoti nuo neigiamo orų poveikio. Susitikimo pabaigoje klimatologė papasakojo apie Anykščiuose buvusius klimato ekstremumus, daug sužinojome apie fizinių, geografinių sąlygų bei įvairių vietinių faktorių įtaka klimatui. Jau ne pirmą kartą likome sužavėti gerbiamos Audronės šiltu bendravimu, nuoširdumu, paprastumu ir nuostabiu humoro jausmu. Belieka tik pasidžiaugti, kad ir per vasaros atostogas mūsų centro vaikai, jų tėveliai yra aktyvūs, žingeidūs, užmezga naujas pažintis bei įgyja naujos patirties.

 


Pasibaigė stovykla skirta šeimoms

2017 m. birželio 19-23 dienomis Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre vyko pirmoji stovykla šeimoms ,,Sveika šeima – sveiki vaikai“. Ši stovykla buvo suorganizuota pagal Anykščių rajono savivaldybės projektą ,,Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje“. Jos metu dalyviai stiprino tarpusavio santykius, lavino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, mokėsi leisti laisvalaikį kartu, pažinti vienas kitą. Stovyklos veiklos buvo kirtos ne tik pailsėti bei pasidžiaugti atostogomis, bet ir atverti duris į sveikesnį, laimingesnį gyvenimą. Tai ir sveikatingumo ugdymo stovykla. Nors stovyklautojai dalyvavo skirtinguose užsiėmimuose, profesionalių sveikatos mokytojų pagalba stovykloje buvo kuriama draugiška, jauki ir visus dalyvius vienijanti aplinka.
Stovyklos programoje buvo numatyta meno, garso, dainavimo terapijos, diskusijos, paskaitos, seminarai bei įvairių rūšių meditacijos, jogos užsiėmimai. Visą savaitę vyko specialios, originalios ir įdomios bendravimo, bendradarbiavimo, sveikos gyvensenos ugdymo programos skirtos visai šeimai. Šeimos patrauklia aktyvių ir linksmų loginių žaidimų forma buvo praktiškai mokomos atminties ir susikaupimo gerinimo metodų, streso ir neigiamų emocijų valdymo būdų, sveikos mitybos kultūros, fizinių pratimų, jogos, atpalaiduojančių kvėpavimo pratimų, meditacinės muzikos ir garso terapijos. Stovyklos dalyviai užsiėmimų bei paskaitų metu sužinojo ir išmoko pažinti save, analizuoti savo pojūčius, kontroliuoti emocijas, palaikyti savo energiją, pakilią nuotaiką, girdėti tylą, atsipalaiduoti ir susikoncentruoti. Taip pat buvo mokomasi dirbti grupėje, atverti kūrybinius gebėjimus, nebijoti klaidų, gerbti ir mylėti save bei aplinkinius. Dalyviai, stovyklos aptarimo metu pabrėžė, jog bendravimo, sveikos gyvensenos mokytis kur kas smagiau žaidžiant žaidimus negu klausantis nuobodžių pamokymų, todėl daugelis iš jų norėtų tokio pobūdžio praktiniuose užsiėmimuose dalyvauti dar kartą.
Tikimės, jog po šios stovyklos dalyviai įgijo praktinių sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo žinių, atgavo vidinę ramybę ir pasitikėjimą, patobulino savo bendravimo įgūdžius, pailsėjo ir tiesiog pabuvo kartu...

 

Mamyčių diena

„Motinos meilė – kaip dangiškos ugnys,
Skaisčiai liepsnodamos, guodžia pasaulį,
Motinos meilė – tai džiaugsmas bedugnis
Nešantis žemei gyvenimo saulę.“

Gražiausias žodis žemėje – MAMA. Tai pirmas žodis, kurį ištaria žmogus ir jis skamba visomis pasaulio kalbomis, vienodai švelniai. Gražiausias eiles, dainas, švelniausius žodžius savo mamoms skyrė Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro lankytojai. Besirenkančias į salę mamas vaikai pasitiko su gera nuotaika ir plačiomis šypsenomis. Šventės metu vaikučiai sveikino mamas Motinos dienos proga ir padovanojo joms prisiminimų puokštę apie savo nors ir neilgą, bet jau nueitą takelį nuo kūdikystės iki mokyklos. Kartu prisiminėme vystyklėlius, pirmąjį dantuką, pyragėlius iš smėlio, dviratuką, pirmąją klasę, pirmąsias raides... Visos mamos buvo apdovanotos gražiomis, pačių vaikų rankomis kurtomis dovanomis – įspūdingo dydžio gėlėmis. Šią nuotaikingą ir gražią šventę užbaigė pasisėdėjimas bei nuoširdus pabendravimas prie bendro vaišių stalo. Šventė baigėsi, tačiau liko gera nuotaika, gražūs prisiminimai...


 Vaikiškos poezijos popietė


2017 m. kovo 14 dieną, Anykščių menų inkubatoriaus mažojoje salėje susitikti su anykštėnu, žurnalistu, poetu Linu Bitvinsku susirinko Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vaikai su mokytojomis bei A. Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja Raimonda Baurienė su savo mokinukais. Tai nebuvo pirmas susitikimas su gerbiamu poetu. Praeitų metų pavasarį susitikime jis pristatė savo pirmąją eilėraščių knygą vaikams ,,Vaikystės parkas“, kuri išsiskyrė savo kitokiu vaiko pasaulio supratimu, kuriame svarbiausia ne kas matoma, o kas jaučiama. Perskaitę šią knygelę likome sužavėti eilėraščių skambumu, paprastumu, todėl nekantravome susitikti dar kartą ir sužinoti ką gi naujo ir gražaus ruošia poetas. Šį kartą jis pristatė savo dar neišleistus eilėraščius. Smagiai visi juokėmės kai poetas skaitė savo linksmus, nuotaikingus eilėraštukus iš ruošiamų knygų ,,Daiktų gyvenimas“, ,,Daržo pasakėlės“. Bendraudamas su vaikais poetas prisipažino, jog nuo vaikystės eiliavo. O kai jam reikėdavo savo vaikui padėti išsirinkti reikiamą deklamuoti eilėraštį, jis geriau pats jį sukurdavo. Poetas pravedė eiliavimo pamokėlę, kurios metu turėjome galimybę pasimokyti kurti eilėraštukus. Skatino vaikus piešti, spalvinti, nes dailė taip pat kūryba- jai nereikia įpatingo vertinimo, ji visiems suprantama, prieinama. Atsisveikindamas poetas palinkėjo kiekvienam surasti savo takelį gyvenime, būti visada laimingiems, kūrybingiems, nes tik kuriantis žmogus yra laimingas ir dalinasi ta laime su kitais...


 
Kaip užimtumo centro lankytojai vijo žiemą iš kiemo


Išaušo gražus ir malonus Užgavėnių rytas. Užgavėnės – tai džiaugsmo, pokštavimų, linksmybių, įvairiais papročiais ir apeigomis apipinta diena. Šią dieną Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro lankytojai smagiai „varė žiemą iš kiemo“. Daugiausia dėmesio skirta apeigoms, kurios, buvo tikima, turinčios išvaryti žiemos demonus ir pažadinti iš miego šalčio sukaustytą žemę. Vaikai – Užgavėnių persirengėliai vijo žiemą iš savo kiemo, dainuodami tradicinę lietuvių liaudies dainelę „Žiema žiema, bėk iš kiemo“, žaidė žaidimus, pokštavo ir smagiai šurmuliavo. Pagrindiniai šventės personažai – Lašininis ir Kanapinis. Tarp jų vyko žūtbūtinė kova, kurią laimėjo pavasario būtybė – Kanapinis. Surengėme Kanapinio ir Lašininio varžybas, imitavome karą, traukėme virvę. Degindami Morę spėliojome, koks bus pavasaris, vasara... Manyta: jei Užgavėnių diena saulėta, pavasaris – ankstyvas, jei per Užgavėnes drėgna, tais metais gerai augs javai, o jei Užgavėnių saulė anksti pateka, tai derės anksti pasėti linai, jei vėliau – tai vėlyvi derės, o jei diena ūkanota, tai linų galima ir nesėti, – vis tiek nederės. Jei Užgavėnių dieną ant stogo yra sniego, tai Velykos bus su sniegu.Šventę užbaigėme sočiomis užgavėnių vaišėmis. Tikimės, kad sėkmingai išvarėme žiemą iš kiemo.


 


Įyko coachingo sesija Centro savanoriams

2017 m. vasario 22-23 d. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre Anykščių jaunimo verslumo centras pravedė coachingo užsiėmimus Centro savanoriams. Coachingo užsiėmimų metu buvo nagrinėjamas savanoriškos veiklos atlikimas Centre, stiprinama Centro savanorių motyvacija, savanorystės įgūdžiai bei bendradarbiavimas tarp Centro darbuotojų ir savanorių.


Vaikai kalbėjo apie smurtą


Lietuvą apskriejusi žinia apie keturmečio berniuko Mantuko mirtį nepaliko abejingų Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vadovės, auklėtojų ir vaikų. Po pamokų centre vaikai rinkosi pakalbėti apie smurtą šeimose, smurtą ir patyčias mokykloje ir gatvėje. Centro vaikai ne tik klausėsi Anykščių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiojo specialisto Vilmanto Jasiukonio, kuris, kad vaikai geriau suprastų, kalbėjo mažojo Mantuko vardu, bet daug diskutavo ir patys. Vaikai gerai supranta, kas tai yra smurtas, tačiau ne visad žino, kaip jam užkirsti kelią. Centro vadovė Evgenija Baltronienė ir centro auklėtojos aiškino vaikams, kad pastebėjus skriaudžiamą vaiką gatvėje, sužinojus, kad kažkas skriaudžia vaiką namuose, būtina netylėti ir pranešti suaugusiems – mokytojams, centro vadovei, auklėtojoms.
„Mantuko nebėra, tai labai skaudi nelaimė. Tačiau mes čia susirinkę neieškokime kaltų, nes aš manau, kad tuo tik sukelsime dar didesnę pykčio bangą visų širdyse. Reikia visiems susitelkti, nebūti abejingiems, reikia gyventi taip, kad šalia atsitikusios nelaimės nebūtų svetimos. Visų jūsų saugumas priklauso nuo mūsų visų – ir pačių vaikų, ir suaugusių. Būkite atidūs vieni kitiems“, - kvietė Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistas.
Žiūrint į mažojo Mantuko nuotrauką ir šalia jos degančią žvakelę, daugelio vaikų akyse telkėsi ašaros. Nežinia, ką tuomet jautė jų mažos širdelės, tačiau vienu metu vaikai buvo taip susikaupę ir tylūs, kad girdėjosi net jų kvėpavimas.


 

Renginiai 2016 m.
Renginiai 2015 m.
Renginiai 2014 m.
Renginiai 2013 m.
Renginiai 2012 m.
Renginiai 2011 m.
Renginiai 2010 m.
Renginiai 2009 m.


© Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras